Tezgah Cam Mozaik Uygulama

edremitseramikustaları.com.iletişim

Edremit Tezgah Cam Mozaik Uygulaması

Edremit tezgâh cam mozaik uygulaması görsel anlamda farklı bir güzellik sunulmaktadır. İnsanın en çok vakit geçirdiği evinin daha güzel ve gösterişli olması herkesin tercih ettiği bir durumdur. Tabi bunun dışında yenilik yapmak için birçok sebep vardır. Uzun zamandır aynı evde bulunup küçük değişiklik yapmak isteyenlerin, yeni ev kuranların da tercihi haline gelmiştir.  Edremit tezgah cam mozaik uygulaması da burada devreye girmektedir.

 

Tezgah Cam Mozaik Uygulaması Nedir?

Hem dış cephe, hem de iç cephe kaplama işlerinde kullanılan cam mozaikler, hurda camların özel mikser ve fırınlarda işlenerek üretilmesi ile oluşmaktadır. Oldukça dayanıklı, kullanışlı, gösterişli ve dekoratiftir. Edremit tezgah cam mozaik uygulaması da oldukça gösterişli, kullanışlı ve dayanıklıdır. Tezgah cam mozaik uygulamasında renk tonlarına dikkat etmekte son derece önemlidir. Renk tonlarına dikkat edip uygulamayı o şekilde yapmak oldukça gösterişli olacaktır. Ham maddesi, hurda cam ve cam boyası olan mozaikler hurda camlardan elde edilmektedir. Hurda camların öğütülüp toz haline gelmesi 4 veya 5 saat sürmektedir. Toz haline gelen camlar istenilen renklerle mikserde nemlendirilir. Nemlendirildikten sonra makine ile presleme ve fırınlama işlemi yapılır. Belirlenen resim, desen veya şekil önce ölçekli olarak resim kağıtlarına çizilir. Cam mozaikler düzgün sıralanabilmesi için plastik kalıplarla belirlenen renk sırasına uygun olarak tersten yerleştirilir. Üzerine yapıştırıcı sürülerek Kraft kağıdına veya filelere yapıştırılır. Yapıştırma işleminden sonra kurutma kalıplarında kurumaya bırakılır. Kuruyan mozaikler seri numaralarına göre paketlenerek kullanım yerine gönderilir.

Tezgah Cam Mozaik Nasıl Döşenir?

Tezgah cam mozaik uygulanacak zemin çok düzgün olmalıdır. Çünkü mozaik zemin düz olmaz ise uygulanacak olan tezgah cam mozaik uygulaması göze hoş gelmeyecektir. Tezgah mozaik uygulaması sırasında çimento esaslı yapıştırıcılar kullanmak ileride çıkacak sorunlara engel olup daha dayanıklı olmasını sağlayacaktır. Akrilik esaslı cam mozaik yapıştırıcılar cam mozaik uygulamasının dayanıklılığını etkileyip kısa sürede sıkıntı yaşanmasına sebep olur. Tezgah cam mozaik uygulaması yapılacak alana ince bir tarakla yüzeye yapıştırıcı uygulaması yapılarak başlanır. Yapıştırıcı uygulaması yapılan alana mozaik plakalar birbirinin derzini tamamlayacak şekilde yapıştırılması gerekir. Yoksa mozaikler dengeli ve uyumlu olmayacaktır. Yapıştırma işlemi tamamlandıktan sonra kuruması beklenir. Bu işlemden sonra tezgah cam mozaik uygulaması tamamlanmış olup ortaya çıkan sonucun tadını çıkarmak kalmaktadır.

eDREMİT'İN TÜM MAHALLELERİNDE HİZMET VERİYORUZ

"Size en yakın mahalleyi seçerek, hızlı destek alabilirsiniz"

İLETİŞİM

0545 721 37 32

0532 448 36 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir