Merkez Fayans Ustaları

edremitseramikustaları.com.iletişim

Edremit Fayans Ustaları

Edremit fayans ustaları duvara veya tabana fayans döşeme işlemlerini kendi başına ve belirli bir süre içerisinde bir süre içerisinde yapma bilgi ve beceresine sahip nitelikli kişidir. Edremit fayansı Balıkesir’de yaygın olduğunu kadar Türkiye’nin hemen hemen her yerinde yapılmaya başlanmıştır. Fayans kursuna giderek bir Edremit fayans ustası olmak mümkündür. Edremit fayans ustaları çokça yapıların iç mekânlarında ıslak zemin duvar kaplaması yapanlardır.

Bünyesi anorganik olan ama metal olamayan; kil, kuats, feldspat, kalker gibi seramik hammaddelerinin belirli oranlarda karışımının özel kalıplarda preslenerek şekillendirilmesinden sonra yüksek sıcaklıklarda pişirilen ve yüzü sırlanmış duvar kaplama malzemesidir. Estetik çekiciliği,  dayanıklılığı ve kolay bakımı sayesinde en ideal döşeme seçeneğidir ve bundan dolayı Edremit fayans ustalarına burada çok iş düşüyor. Edremit fayans ustaları su emme oranı yüksek olan malzemeleri tercih ederler. Yer seramiklerine nazaran daha yüksek oranda su emme oranına sahiptir.

Edremit fayans ustası ev, teras, banyo, mutfak, antre, balkon, restoran, okul, cafe, mağaza, hastane, işyeri, depo ve bir çok mekanda rahatlıkla yaptırılmalıdır. Edremit fayans ustaları işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleği verimlilik ve kalitesi gerekliliklerine uygun olmaktır.

En çok karıştırılan ise Edremit fayans ustası ve Seramik ustasıdır. Arasındaki fark ise Fayanslar genellikle pürüzsüz ve düzgün bir yüzeye sahip olduklarından dolayı dekorasyonda mutfak ve banyo duvarlarında daha çok tercih edilir. Seramikler ise daha çok çeşitlilik ve geniş ürün yelpazesine sahiptirler. Çoğunlukla fayanslardaki gibi karo şeklinde olmayabilirler. Seramiklerin üretim şekli, ayrıntıları ve kaba bir yüzeye sahip olduklarından fayansa göre görünümü farklıdır. Bu yüzden de renkleri daha sıcak ve samimidir. Bu farktan dolayı seramik fayans ustası dış mekanı yaparken Edremit fayans ustası ise iç mekanın tasarımını yaparlar.

Edremit fayans ustalarının dikkat etmesi gereken özellikler vardır. Banyo, mutfak gibi ıslak zeminlerde duvar ve tezgâhları kaplama en uygun gerecin kullanılması gerekir. Edremit fayans ustaları fiyatları kullanılacak ürünleri ve yapılacak uygulamasının özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Günümüzde Edremit fayans ustasının elinden yapılan birçok iç mekânlar vardır.

eDREMİT'İN TÜM MAHALLELERİNDE HİZMET VERİYORUZ

"Size en yakın mahalleyi seçerek, hızlı destek alabilirsiniz"

İLETİŞİM

0545 721 37 32

0532 448 36 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir